Deklaracja PIT 37

PIT37 to jedna z najczęściej wypełnianych deklaracji podatkowych przez podatników. Formularz ten wybieramy wtedy, gdy chcemy rozliczyć dochody otrzymywane z tytułu pracy na umowę o dzieło, umowę zlecenie lub umowę o pracę. PIT37 rozliczą też osoby otrzymujące rentę, emeryturę lub inne świadczenia krajowe; zasiłki pieniężne z ubezpieczenia społecznego; stypendia; przychody z praw autorskich oraz innych praw majątkowych; dochody z umowy aktywizacyjnej; zasiłków i świadczeń przedemerytalnych, a także należności, które przysługują skazanym lub tymczasowo aresztowanym. Mówiąc krótko, PIT37 rozliczamy zawsze wtedy, gdy otrzymujemy dochody za pośrednictwem płatników. Deklarację PIT37 można rozliczyć wspólnie ze współmałżonkiem, jeśli tylko jest się uprawnionym do rozliczania się na tej deklaracji. Ponadto PIT37 wypełnią także osoby samotnie wychowujące dziecko.

Jeśli chcemy szybko i bezproblemowo uporać się z rozliczeniem tej deklaracji podatkowej, to wybierzmy rozliczenie internetowe. Pit 37 online to najlepszy sposób na rozliczenie się z Urzędem Skarbowym. Dlaczego? Ponieważ obecnie mamy dostęp do rewolucyjnych, inteligentnych i nowoczesnych programów służących do rozliczania podatku. Jednym z nich jest program Pitax. Można pobrać go za darmo z platformy pitax.pl i wykorzystywać go do corocznych rozliczeń. Za pomocą Pitax rozliczymy nie tylko PIT37, ale także inne formularze podatkowe, takie jak PIT36L, PIT36 czy PIT38.

Łatwy w obsłudze kreator pomoże nam od początku do końca wypełnić formularz podatkowy, jedyne co musimy zrobić to odpowiadać na proste pytania. Dzięki temu uda nam się wypełnić PIT w ciągu kilkunastu minut, co było niemożliwe, gdy wypełnialiśmy PIT w standardowej, papierowej formie. Pitax to program sprawdzony i bezpieczny, wypełniając PIT za pomocą tego programu, możemy być pewni, że nasze dane będą bezpieczne. Wypełnioną deklarację podatkową błyskawicznie wyślemy do Urzędu Skarbowego, tak więc korzystając z Pitax, nie musimy samodzielnie wybierać się do Urzędu.