jak sprawdzić ze pit trafił do urzędu

Jak sprawdzić, że nasz PIT bezpiecznie trafił do urzędu skarbowego?

Programów do rozliczania PIT jest bardzo wiele, dlatego z łatwością znajdziemy taki, który spełni nasze oczekiwania i pomoże nam sprawnie oraz bezproblemowo rozliczyć się z fiskusem. Program do rozliczania pit znajdziemy w Internecie, szczególnie warto zajrzeć na strony poświęcone podatkom. Często prócz informacji podatkowych możemy na nich znaleźć również profesjonalne programy rozliczeniowe.

Cena programu do rozliczania PIT może być bardzo zróżnicowana. Wiele zależy od tego, jaki rodzaj deklaracji podatkowej chcemy rozliczyć. Wiele programów oferuje darmowe rozliczenie PIT-37, jednak za PIT-36 czy PIT-36L będziemy musieli już zapłacić. Warto rozeznać się w wyborze i zobaczyć, jaki program będzie nam najbardziej odpowiadał i jaka jest jego cena. Wiele darmowych programów PIT jest tak samo dobrych i łatwych w obsłudze, jak programu płatne, dlatego cena nie powinna być kluczowym wyznacznikiem.

Warto natomiast zwrócić uwagę na łatwość obsługi danego programu oraz bezpieczeństwo. Dobry program pit 2016 powinien być łatwy w obsłudze dla każdego, również dla osób, które dotychczas nie rozliczały się internetowo. Przejrzysta i zrozumiała instrukcja obsługi, szybki czas wypełnienia deklaracji, brak skomplikowanych terminów i pojęć podatkowych – to wszystko sprawia, że podatnicy chętnie rozliczają się przez Internet. Nie możemy również lekceważyć bezpieczeństwa. Profesjonalny program do rozliczania PIT zawsze powinien być fachowo zabezpieczony. Liczne certyfikaty oraz wysokiej jakości zabezpieczenia są gwarancją bezpiecznego przesłania PIT do urzędu skarbowego. Ponadto mamy także pewność, że żadna nieupoważniona osoba nie będzie miała dostępu do naszych danych osobowych oraz podatkowych. Warto także sprawdzić, czy wybrany przez nas program PIT generuje UPO, czyli Urzędowe Poświadczenie Odbioru. Dokument ten potwierdza, że nasz PIT bezpiecznie trafił do wskazanego przez nas urzędu skarbowego. Tak więc podczas poszukiwania programu rozliczeniowego, koniecznie zwróćmy uwagę na te ważkie aspekty.