Najprostszy sposób na rozliczenie PIT 2017

Jak szybko rozliczyć pit za 2017 online

Terminy składania deklaracji PIT wynikają wprost z przepisów ustaw regulujących zagadnienie związane z kwestiami podatkowymi. Pomimo tego, iż daty są powszechnie znane to często zdarza się tak, że wypełnianie deklaracji podatkowej odbywa się na tzw. „ostatnią chwilę”. Jeżeli więc zastanawiają się Państwo jak rozliczyć PIT 2017 sprawnie i szybko, to odpowiedź na to pytanie jest prosta – wystarczy, że skorzystają Państwo z przygotowanego przez nas programu do elektronicznego wypełniania PIT. Z jego pomocą wypełnianie PIT nie powinno zająć więcej jak kilka chwil, a do tego mogą Państwo mieć pewność, że w pośpiechu nie zostanie przeoczone żadne obowiązkowe pole formularza, ponieważ program poinformuje Państwa o tym na bieżąco, a nawet uniemożliwi ostateczne wygenerowanie gotowego formularza.

Program do PIT online przeprowadzi Państwa przez cały proces wypełniania deklaracji, który rozpocząć należy od wyboru odpowiedniego formularza, którymi najczęściej są PIT 36 lub PIT 37. Aby zadanie to poszło możliwie sprawnie, należy przygotować wszystkie dokumenty, które mogą okazać się niezbędne do uzupełnienia poszczególnych pól. Następnie należy wprowadzić swoje dane, dzięki którym organy podatkowe będą mogły zidentyfikować składającego rozliczenie podatnika. Należy bardzo dokładnie wprowadzać swoje dane dbając o to, żeby nie popełnić żadnych błędów. Do najważniejszych pól w deklaracji PIT zaliczają się te, w których należy wskazać wszystkie źródła i wysokość osiągniętego przychodu. Stosując się do powyższych rad, deklaracja będzie gotowa w parę minut.

Najpopularniejsze ulgi w PIT

Złożenie rocznego zeznania podatkowego przy wykorzystaniu internetowych programów ma wiele zalet. Po pierwsze zaoszczędzi wiele cennego czasu, po drugie pozwoli uniknąć ewentualnych błędów i po trzecie ułatwi skorzystanie z wszystkich przysługujących podatnikowi ulg i odliczeń od podatku.Ta ostatnia kwestia zdaje się mieć coraz większe znaczenie, gdyż podatnicy są coraz bardziej świadomi możliwości skorzystania z tego typu instytucji prawnych oraz szukają różnych sposobów na obniżenie wysokość podatku. Poniżej postaramy się krótko przybliżyć Państwu najpopularniejsze ulgi przy rozliczaniu PIT.

W ostatnich latach do najbardziej popularnych ulg zaliczamy ulgę na internet oraz ulgę prorodzinną. Ulga na internet przysługuje przez dwa kolejne lata wszystkim użytkownikom sieci internet niezależnie od tego, czy korzystają z internetu w swoim domu, czy internet mają tylko z posiadanych telefonach komórkowych. Faktury za telefon umożliwiają rozróżnienie wydatków poniesionych na poszczególne usługi, w tym internet, stąd określenie kwoty, którą rocznie podatnik przeznaczył na ten cel nie powinno stanowić żadnego problemu. Ulga prorodzinna zaś, przeznaczona jest dla rodzin z dziećmi, a jej wysokość uzależniona jest od wysokości osiąganych przez rodziców zarobków oraz od ilości posiadanych dzieci. Oprócz powyższego, do popularnych ulg podatkowych zaliczamy również odliczenia związane z opłacanymi składami na ZUS oraz składkami zdrowotnymi, ulgę rehabilitacyjną oraz odliczenia z tytułu różnego rodzaju darowizn na działalność charytatywną, organizacje pożytku publicznego, kościół lub też darowizny krwi i osocza.

Dlaczego warto wypełniać deklaracje przez internet?

W dzisiejszych czasach stale powiększa się zakres czynności, które można w całości dokonać za pośrednictwem sieci internet. Dzięki temu bez wychodzenia z domu, siedząc przed monitorem własnego komputera można przeprowadzić nawet najbardziej skomplikowane transakcje dotyczące życia prywatnego oraz zawodowego. W sieci można więc robić zakupy w sklepach internetowych, obsługiwać swoje konto bankowe zlecając różnego rodzaju przelewy, a ostatnio także kontaktować się z organami administracji państwowej załatwiając online szereg spraw. Możliwość wypełnienia PIT przez internet 2017 nie powinna więc nikogo zdziwić i zachęcamy Państwa do skorzystania z naszego programu do wypełniania PIT online poprzez portal podatnika www.Pitax.pl.

Korzyści płynących z elektronicznego wypełniania deklaracji podatkowych jest wiele. Po pierwsze wskazać należy na dużą oszczędność czasu. Proces elektronicznego wypełniania deklaracji nie powinien zająć więcej jak kilka minut. Wystarczy pisać poprawnie swoje dane oraz wskazać wszystkie źródła i wysokość osiągniętego przychodu za zeszły rok. Kolejną korzyścią, jest możliwość skorzystania z wszystkich przysługujących Państwu ulg i odliczeń od podatku co oczywiście umożliwia znaczne obniżenie jego ostatecznej kwoty. Ostatnią korzyścią, o której należy wspomnieć jest fakt, że wypełnianie deklaracji podatkowej przy pomocy programu do PIT minimalizuje ryzyko popełnienia ewentualnych błędów w postaci pominięcia obowiązkowych pól, a tym samy pozwala uniknąć konieczności składania w przyszłości jakichkolwiek korekt.

1% wpłacanego podatku

Składanie deklaracji podatkowej nie musi być uciążliwym obowiązkiem. Jeżeli zamiast podejmować próby ręcznego wypełniania formularza deklaracji zdecydują się Państwo na rozliczenie PIT 2017 przy pomocy przygotowanego przez nas programu, to gwarantujemy, że wypełnianie deklaracji pójdzie Państwu szybko i sprawnie. Aby rozpocząć cały proces należy wprowadzić swoje dane, które umożliwią zidentyfikowanie Państwa jako podatnika. W następnej kolejności wskazują Państwo dokładnie wszystkie źródła oraz wysokość osiągniętego przychodu. Oprócz tego nasz program do rozliczania PIT online daje możliwość skorzystania z ulg i odliczeń podatkowych, z których do najpopularniejszych należy zaliczyć ulgę rodziną oraz ulgę na internet. Ponadto zachęcamy Państwa również do zagospodarowania 1% wpłacanego podatku poprzez jego przeznaczenie na wsparcie działania wybranej organizacji pożytku publicznego.

Obecnie coraz więcej czynności dokonuje się za pośrednictwem internetu. To samo tyczy się także kontaktów z różnymi organami administracji państwowej oraz instytucjami. Coraz bardziej zaawansowana cyfryzacja pomaga dokonać wielu czynności bez ruszania się z domu, wyłącznie za pośrednictwem podłączonego do internetu komputera. Stąd tech zachęcamy Państwa do zrezygnowania z tradycyjnej formy składania deklaracji podatkowej i zachęcamy do przeprowadzenia całego rozliczenia elektronicznie. Gwarantujemy Państwu, że zasady i warunki rozliczeń dokonywanych online są identyczne z tymi, które obowiązują przy papierowym składaniu deklaracji.

Proste rozliczenie z Urzędem Skarbowym

Deklaracja PIT, którą corocznie należy składać by rozliczyć się z fiskusem jest formularzem obejmującym bardzo dużo różnych kolumn – na pierwszy rzut oka wielu osobom ich wypełnienie wydaje się nie do przejścia. Opublikowane w druku PIT informacje są podstawą do naliczenia należności podatkowej, w związku z czym nadzwyczaj istotne jest, żeby uzupełniona została poprawnie i nie wymagała później korekt.

Sam proces uzupełniania deklaracji jest niezwykle prosty, dlatego nie powinien zająć więcej jak kilka chwil. Najsampierw trzeba wypełnić rubryki pozwalające na identyfikację podatnika to jest dane osobowe i adresowe. Po tym można przystąpić do uzupełniania formularza w odpowiednich miejscach dotyczących podstawy opodatkowania i wysokości osiąganych dochodów.

Do tego w deklaracji jest także właściwe miejsce do zaznaczenia przypadających danemu podatnikowi zwolnień od podatku oraz cieszące się dużą popularnością pole dotyczące przeznaczenia jednego procenta podatku na rzecz wskazanej organizacji pożytku publicznego. Są to podmioty prowadzące działalność na rzecz ogółu społeczeństwa albo jakieś grupy wyodrębnionej ze względu na wyjątkowo ciężką sytuację życiową lub finansową, które cały dochód z prowadzonej przez siebie działalności przekazują na rzecz działalności pożytku publicznego.

Przekazanie jednego procenta podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego pozwala spełnić swój obywatelski obowiązek i wspomóc z wypracowanej przez siebie kwoty podatku szlachetny cel niesienia pomocy, tam gdzie jest ona wyjątkowo potrzebna. Szczegółowy spis organizacji pożytku publicznego, którym można ofiarować swój jeden procent można wyszukać na stronach Biuletynu Informacji Publicznej Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej bądź wchodząc na adres http://www.pitax.pl/przekaz-jeden-procent/