PIT 37 – najczęściej wypełniane zeznanie podatkowe

Rok podatkowy powoli dobiega końca, dlatego niedługo czeka nas rozliczenie PIT. Ta myśl z pewnością nas nie zachwyca, jednakże złożenie deklaracji PIT do urzędu skarbowego jest obowiązkiem każdego z nas. Jakie deklaracje PIT składamy do urzędów?

Najczęściej wypełnianym zeznaniem podatkowym jest PIT-37. Wykazujemy na nim między innymi dochody z pracy (umowa o pracę, umowa o dzieło, umowa zlecenia itp.), rentę, zasiłki pieniężne z ubezpieczenia społecznego, z emerytur czy rent krajowych. Do PIT-37 często należy dołączyć załączniki, na których wykazujemy przysługujące nam ulgi podatkowe i odliczenia. Inne składane przez nas deklaracje podatkowe to PIT-36, PIT-36L, PIT-28 czy też PIT-39. Od kilku lat te (i inne PIT-y) możemy składać przez Internet. Warto skorzystać z tej opcji, ponieważ jest ona najkorzystniejsza dla podatników. Dlaczego?

Decydując się na rozliczenie pit online 2016, możemy spodziewać się prędkiego zwrotu podatku. To duża korzyść dla osób, które spodziewają się wyższego zwrotu podatkowego. Jeśli korzystamy z dobrych programów do rozliczania PIT, takich jak program PITax, możemy również dowiedzieć się, co zrobić, aby otrzymany zwrot podatku był jak największy. Składanie PIT przez Internet jest proste i niezwykle szybkie, niewątpliwie nie zajmie nam więcej niż pięć minut. Standardowe wypełnianie deklaracji podatkowej często trwało bardzo długo, do tego musimy doliczyć czas oczekiwania w kolejkach urzędowych. Po co marnować cenny czas, skoro z programem PITax możemy złożyć nasz pit 2015 znacznie szybciej? Składanie zeznania podatkowego przez Internet zmniejsza również ryzyko popełnienia błędu. PITax jest programem nowoczesnym, który samodzielnie sprawdza błędy oraz wykonuje wszystkie obliczenia matematyczne (nawet te bardziej skomplikowane). Mamy więc znacznie większą pewność, że nasze zeznanie podatkowe będzie wypełnione prawidłowo. Takiej gwarancji nie mamy podczas zwykłego, standardowego rozliczania PIT.