rozliczenie pit przez internet

PIT 37 online?

PIT 37 to deklaracja, która wypełniania jest najczęściej. Za pomocą jedynego w swoim rodzaju programu do rozliczania podatków, możemy sprawnie oraz szybko uporać się z PIT-em 37. Programem tym jest oczywiście Pitax. To najlepszy program na rynku, który pozwoli nam uporać się z PIT 37.

A jak wypełnić pit 37? Z Pitaxem nie jest trudne. Program od początku do końca pomoże nam w wypełnieniu tej deklaracji, a także podpowie z jakich załączników skorzystać. Do PIT 37 możemy bowiem dołączyć załączniki PIT/O, PIT/2K oraz PIT/D. Jeśli przysługuje nam przynajmniej jedna ulga podatkowa, wówczas sięgamy po załącznik PIT/O. W załączniku tym możemy wykazać ulgę na dzieci, ulgę internetową, ulgę od darowizny, a także ulgę z tytułu pracy za granicą, ulgę rehabilitacyjną oraz wpłaty na IKZE. Załącznik PIT/2K składamy podczas odliczania ulgi odsetkowej, natomiast załącznik PIT/D wypełniają osoby odliczające wydatki związane z mieszkaniem.

Podczas rozliczania PIT 37 często popełnia się wiele błędów. Wśród tych najpopularniejszych znajduje się niewłaściwy adres, nieaktualne druki PIT, niepoprawne rozliczenie ze współmałżonkiem czy też brak podpisu podatnika. Jeśli chcemy uniknąć tych błędów i mieć pewność, że PIT 37 zostanie wypełniony poprawnie – skorzystajmy z programu Pitax. Dzięki niemu z wypełnieniem PIT 37 uporamy się bardzo szybko. Wypełniony formularz możemy od razu przesłać do Urzędu Skarbowego, bez wychodzenia z domu.

Korzystanie z programy Pitax jest nie tylko proste, ale również bezpiecznie. Nie musisz obawiać się wypełniania PIT 37 przez Internet. Program Pitax posiada doskonałe zabezpieczenia i certyfikaty, które chronią dane osobowe oraz informacje wprowadzane przez użytkowników. Wysyłanie PIT przez Internet jest więc całkowicie bezpieczne. Prócz tego, rozliczając się przez Internet, otrzymujemy Urzędowe Poświadczenie Odbioru, które potwierdza dostarczenie deklaracji podatkowej do Urzędu Skarbowego.