Portal podatnika – kiedy warto z niego skorzystać?

Jak wybrać odpowiedni formularz podatkowy? Jak poprawnie wypełnić PIT? Czy można rozliczyć się wspólnie ze współmałżonkiem i czy w tym celu trzeba spełniać jakieś wymagania? Jakie ulgi możemy odliczyć od podatku? To zaledwie kilka pytań, które regularnie zadaje sobie wiele Polaków rozliczających się z podatku. Obowiązek rozliczenia się z fiskusem ma każdy z nas, dlatego co roku do Urzędu Skarbowego wpływają miliony zeznań podatkowych. Jednakże okazuje się, że wiele z nich wypełnionych jest błędnie, jeszcze inni rozliczyli swój podatek na nieprawidłowym formularzu. Jak uniknąć błędów w rozliczaniu PIT-u i znaleźć odpowiedzi na ważne pytania dotyczące podatków?

PITax to doskonały portal podatnika, który zawiera najważniejsze informacje związane z podatkami oraz rozliczeniami PIT. Na pewno znajdziesz tam odpowiedzi na wiele nurtujących Cię pytań. Strona pitax.pl kierowana jest do każdego, dlatego znajdujące się tam informacje wyjaśnione są w klarowny i zrozumiały sposób – nie znajdziesz tam języka urzędowego. Dzięki temu wszystko staje się znacznie prostsze, nawet podatki! Portal podatkowy PITax to nie tylko praktyczne rady, informacje i ciekawostki na temat podatków.

Serwis udostępnia darmowy program do rozliczania podatków, dzięki któremu już nigdy więcej nie będziesz mieć problemów z rozliczaniem PIT! Program PITax pozwoli Ci rozliczyć każdą deklarację podatkową zaledwie w 5 minut! To intuicyjny program, który krok po kroku przeprowadzi Cię przez wypełnianie deklaracji. Jedyne co musisz robić to odpowiadać na proste pytania. Nie myśl więc, że internetowe rozliczanie podatku jest nie dla Ciebie. Każdy może skorzystać z tej formy rozliczenia, tym bardziej, że jest ona znacznie prostsza niż papierowe rozliczanie PIT. Po co więc głowić się nad zeznaniem podatkowym i tracić czas w kolejkach w Urzędzie? Sprawnie rozlicz pit i wyślij go do Urzędu Skarbowego przez Internet, wykorzystując do tego najlepszy program na dzisiejszym rynku – program PITax.