PIT - rozliczenie przez internet w 2017 roku

Prawidłowe rozliczenie pit online

Dobry program PIT pomoże nam szybko i sprawnie uporać się z rozliczeniem podatku przez Internet. Najlepszym programem na rynku, który nie bez powodu jest uznawany za numer jeden, jest program PITax. PITax dostępny jest w trzech wersjach , podatnicy mają do wyboru Rozliczenie Standard, Rozliczenie Plus, a także Rozliczenie Premium. Dzięki tak dużemu wyborowi, każdy może znaleźć odpowiedni pit 2015 program. Zanim zdecydujemy się na skorzystanie z konkretnej wersji programu, niewątpliwie powinniśmy co nieco się o nich dowiedzieć.

Rozliczenie Standard to darmowa wersja programu PITax. Wszystkie opcje dostępne w Rozliczeniu Standard są bezpłatne, możemy więc bez problemu z nich korzystać. Ta wersja programu umożliwi nam rozliczenie PIT-37, na którym wyzywane są między innymi: dochody z renty socjalnej, dochody z umów różnego rodzaju (o pracę, dzieło itp.), stypendia czy renty. Dzięki programowi PITax szybko uporamy się z rozliczeniem PIT-37, co więcej program samodzielnie wykonuje obliczenia matematyczne, co znacznie oszczędza czas oraz ewentualne problemy. PITax pomoże nam także określić, z jakich ulg podatkowych możemy skorzystać w danym roku.

Rozliczenie Plus przede wszystkim kierowane jest firmom oraz osobom, które posiadają własną działalność gospodarczą. W Rozliczeniu Plus z łatwością rozliczymy przychody z działalności, giełdy, akcji i papierów wartościowych czy też obligacji. Rozliczenie Plus doskonale przygotuje nas także do ewentualnej kontroli skarbowej. Z tej opcji programu można korzystać za jedyne 19 złotych miesięcznie.

Rozliczenie Premium pozwoli nam rozliczyć przychody uzyskiwane z zagranicy. Nie każdy wie, jak wygląda prawidłowe rozliczenie pit online w takim wypadku, na szczęście program PITax nam w tym pomoże. W Rozliczeniu Premium istnieje także opcja rozliczenia w języku angielskim, dlatego z tej wersji programu mogą korzystać także obcokrajowcy. Rozliczenie Premium dostępne jest za niewielką opłatą.