Rodzaje deklaracji podatkowej

Istnieje wiele rodzajów deklaracji podatkowych, na których rozliczają się podatnicy. Deklarację wybieramy w zależności od tego, z jakiego źródła pochodzą nasze dochody. Inny druk wybierzemy w przypadku dochodów z działalności gospodarczej czy giełdy, a jeszcze inny z przychodów z renty, pracy na umowę zlecenia/o dzieło/o pracę czy praw autorskich i innych praw majątkowych.

Każdy rodzaj deklaracji podatkowej możemy rozliczyć dziś na dwa sposoby. Pierwszym jest rozliczenie w formie papierowej. Sporo podatników właśnie tak rozlicza swoje podatki, jednak trzeba przyznać, że ta forma rozliczeniowa często jest bardzo skomplikowana. Wiele osób ma problemy z prawidłowym wypełnieniem deklaracji czy obliczeniem kwot, zdarza się nawet, że podatnicy wybierają nieaktualne już druki podatkowego. Czasem na zeznaniach podatkowych zdarzają się błahe, wręcz banalne błędy, takie jak brak podpisu podatnika. W takiej sytuacji konieczna będzie ponowna wizyta w urzędzie skarbowym, w celu podpisania zeznania podatkowego.

Pity 2017 o wiele lepiej rozliczyć przez Internet – jest to druga forma rozliczenia podatku. Aby rozliczyć się internetowo, nie trzeba wiele. Jedyne co będzie nam potrzebne to program do rozliczania PIT przez Internet oraz sprawny komputer z dostępem do Internetu. Programy PIT znajdziemy bez większego problemu, wystarczy zajrzeć na portale podatnicze. Często rekomendują one sprawdzone i polecane programy do rozliczania PIT. Rozliczenie podatku przy pomocy Internetu jest wręcz banalnie proste i potwierdzi to każdy, kto w ten sposób rozliczał swój podatek. Dodatkowo rozliczenia online nie zajmą nam wiele czasu – uporamy się z tym w kilka minut. Ryzyko omyłki także jest minimalne, ponieważ program samodzielnie wykona za nas większość rzeczy, nie mówiąc już o tym, że przed wysłaniem PIT do urzędu dokładnie go sprawdzi.

 

Rozlicz pit przez internet, a przekonasz się, że będzie to najlepsza decyzja, którą możesz podjąć. Z pewnością będziesz zachwycony funkcjonalnością programu PIT, prostotą jego działania oraz krótkim czasem rozliczenia podatku.