rozliczenie PIT 37 online

Rozliczenie pit 37 – kilka ważnych faktów

Jak rozliczyć PIT-37 przez Internet? To pytanie zadaje sobie wiele podatników, szczególnie, że w naszych czasach rozliczenia online stają się coraz popularniejsze. Nie da się również ukryć, że to właśnie PIT-37 jest najczęściej rozliczaną deklaracją. Na zeznaniu PIT-37 wykazujemy wszystkie dochody, które opodatkowane są według skali 18 i 32 procent, a więc dochody z pracy wykonywanej osobiście (na przykład umowa o dzieło, umowa zlecenie), świadczenia wypłacane przez Fundusz Pracy, emerytury i renty krajowe, zasiłki przedemerytalne oraz prawa autorskie wraz z innymi prawami majątkowymi.

Rozliczenie pit 37 jest bardzo proste, ponieważ większość rzeczy wykonuje za nas program PIT. Nie musimy martwić się tym, co wpisać w kolejne rubryki podatkowe, jak prawidłowo wykonać obliczenia matematyczne czy też, jaki ulgi podatkowe odliczyć od podatku. Wszystko to zrobi za nas program PIT. Naszym zadaniem jest stosowanie się do poleceń programu oraz odpowiadanie na krótkie, proste pytania. Można więc powiedzieć, że nasz PIT wypełni się praktycznie sam, bez większej pomocy z naszej strony. To wszystko sprawia, że rozliczenie pit 2017 jest niezwykle proste, szybkie i nieskomplikowane. W przeciwieństwie do rozliczania standardowego, rozliczanie PIT online nie zabiera wiele czasu. Ryzyko popełnienia pomyłki także jest minimalne, ponieważ program PIT samodzielnie sprawdzi całą deklarację podatkową. W rozliczeniach papierowych każdego roku pojawia się mnóstwo błędów, podatnicy często korzystają z nieaktualnych druków podatkowych, wpisują błędny adres czy nieprawidłowo obliczają kwoty. W przypadku rozliczeń online ten problem w zasadzie nie istnieje, bo system sprawdza całość za nas.

Wszystkim podatnikom, którzy chcą się w 2017 roku rozliczyć z dochodów uzyskanych w 2016 roku, poprzez PIT online, gorąco polecamy serwis PITax.pl – łatwe rozliczenie PIT 37 przez internet.