Rozliczenie PIT krok po kroku

Do niedawna papierkowe rozliczanie PITu było najpowszechniejszą formą składania zeznania podatkowego. Dziś forma ta powoli odchodzi w zapomnienie, ponieważ coraz więcej osób decyduje się na internetowe rozliczenie podatku. Jest to możliwe dzięki programom dedykowanym właśnie do rozliczania PIT przez Internet. Programów tych jest naprawdę wiele, dlatego nie zawsze wiemy, który powinniśmy wybrać. Dlatego my polecamy rewolucyjny, funkcjonalny i łatwy w obsłudze program Pitax, z którego każdy może korzystać całkowicie za darmo. Program można pobrać z platformy pitax.pl lub zamówić go w wersji CD. Program Pitax umożliwia rozliczenie pit krok po kroku. Można wręcz powiedzieć, że ów program samodzielnie rozliczy za nas podatek. W jaki sposób?

Po pierwsze Pitax pomoże nam wybrać odpowiedni formularz podatkowy. Nie wieszcz czy powinieneś wypełnić PIT36 czy PIT37? A może powinieneś wypełnić PIT36L? Wybór odpowiedniej deklaracji podatkowej nie zawsze może być taki łatwy. Z Pitaxem nie musisz obawiać się niczego, gdyż program za pomocą kilku prostych pytań i odpowiedzi ustali, jaki formularz będzie dla Ciebie odpowiedni. Dodatkowo nie musisz pamiętać o ulgach, które może odliczyć od dochodu lub podatku. Pitax będzie pamiętać o tym za Ciebie i wskaże Ci konkretne ulgi, z jakich możesz skorzystać.

Rozliczając PIT w formie papierkowej, musieliśmy dokonywać wielu obliczeń (często bardzo skomplikowanych) co znacznie zwiększało ryzyko popełnienia błędu. Pitax samo wykonuje te obliczenia, dlatego nie musisz obawiać się niepoprawnie wpisanych danych liczbowych. Ale to jeszcze nie koniec. Pitax, przed wysłaniem zeznania podatkowego do Urzędu, dokładnie je sprawdzi i wskaże ewentualne błędy. Jak widać, dzięki programowi Pitax możemy szybko i łatwo, krok po kroku rozliczyć się ze swojego podatku – bez wychodzenia z domu. Oczywiście to tylko kilka zalet owego programu, jeśli chcesz poznać je wszystkie – już dziś skorzystaj z najlepszego na rynku programu do rozliczania podatku.