Rozliczenie PIT przez internet

Czy warto rozliczyć swój PIT przez Internet? Odpowiedź na to pytanie mogłaby być bardzo krótka – oczywiście, że tak! Stwierdzenie to może jednak nie wystarczyć osobom, które nie do końca są przekonane co do tej formy rozliczania podatku. Jeśli do tej pory nie miałeś okazji wykonywać rozliczenie pit przez internet, to zapraszamy do zapoznania się z tym artykułem, w którym przedstawimy zalety rozliczania PIT online.

Przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę na to, że rozliczanie podatku przez Internet jest szybkie i proste. Jeśli korzystamy z fachowego i profesjonalnego programu do rozliczania podatku, takiego jak PITax, to rozliczenie PIT nie zajmie nam więcej niż 5 minut. Ponadto nasze zeznanie podatkowe możemy przesłać do Urzędu Skarbowego drogą internetową, nie musimy więc fatygować się tam osobiście. Boisz się, że Twój PIT gdzieś się zagubi? Obawy te są całkowicie nieuzasadnione, gdyż po wysłaniu PIT do Urzędu otrzymujesz UPO. Czym jest UPO? To Urzędowe Poświadczenie Odbioru, które możesz pobrać na swój komputer. Dzięki niemu masz pewność, że Twój PIT bezpiecznie dotarł do adresata. Rozliczanie podatku przez Internet jest również całkowicie bezpieczne, ponieważ Twoje dane zawsze są chronione. Nad program PItax pracował sztab specjalistów, program został dokładnie przetestowany w celu sprawdzenia użytych zabezpieczeń. Tysiące użytkowników programu potwierdza, że jest on nie tylko łatwy w obsłudze i przystępny, ale także bezpieczny.

A jak rozliczyć pit przez internet, korzystając z PITax? Pierwszym krokiem jest pobranie programu na swój komputer z platformy pitax.pl. Po instalacji programu, możemy zacząć z niego korzystać. Aby rozliczyć swoje zeznanie podatkowe, wystarczy odpowiadać na proste, krótkie pytania zadawane przez program. Program PItax podpowie nam jak prawidłowo wypełnić deklarację podatkową, jakie ulgi odliczyć od podatku, a nawet jaki formularz podatkowy wybrać. Można więc powiedzieć, że nasz PIT wypełni się tak naprawdę sam.