Rozliczenie PIT przez internet poprzez program

Jeżeli w tym roku zdecydowałeś się rozliczyć swój PIT przez Internet, to zapewne zastanawiasz się nad tym, który program do rozliczania podatku wybrać. Wybór nie zawsze może być łatwy, ponieważ obecnie znajdziemy wiele programów, za pomocą których rozliczmy swój podatek. Jednakże wiele tego typu programów posiada pewne wady i minusy. Niektóre są skomplikowane w obsłudze, inne kosztują zbyt wiele, jeszcze inne wydają się być niejasne i niezrozumiałe.

Osoby, które trafiły na kiepski program do rozliczania podatku, często zniechęcają się do tej formy rozliczania PIT. Jeśli jednak znajdziemy odpowiedni program pit, to przekonamy się, że rozliczanie podatku online może być znacznie lepszą opcją niż rozliczanie podatku w formie papierowej.

Program Pitax, oferowany przez platformę pitax.pl, to szybki sposób na proste rozliczenie podatku. Nie ma lepszego sposobu na sprawne rozliczanie się z podatku. Program kierowany jest do każdego podatnika, który chce oszczędzić czas i rozliczyć swój PIT przez Internet, a następnie wysłać go do Urzędu Skarbowego – także za pośrednictwem Sieci. Aby skorzystać z programu nie potrzeba wiele – wystarczy nam komputer z dostępem do Internetu, chwila wolnego czasu oraz Pitax (dostępny na płyci CD lub w wersji instalowanej). Nie musimy nawet korzystać z kalkulatora, ponieważ Pitax samodzielnie wykonuje wszystkie obliczenia matematyczne. Program krok po kroku wyjaśnia, jakie rubryki należy wypełnić oraz jakie dane w nie wprowadzić. Pomoże nam także w wyborze odpowiedniej deklaracji podatkowej oraz zasugeruje ulgi podatkowe, z których możemy skorzystać (ulga prorodzinna, ulga rehabilitacyjna, ulga na Internet itp.).

Z Pitaxem bezbłędnie wypełnimy każdą deklarację podatkową, zarówno te najpopularniejsze – PIT36 i PIT37, jak również te rzadziej wypełnianie – PIT28 czy też PIT36L. Jeżeli więc nadal szukasz odpowiedniego programu do rozliczania podatku, zdecyduj się na program Pitax, a przekonasz się, że będzie to Twój najlepszy wybór.